Spraw, by twoi klienci nie rezygnowali z dokonanych już zakupów

Wymiana towaru

W większości sklepów internetowych proces wymiany towaru przebiega na zasadzie dokonania zwrotu, a następnie złożenia nowego zamówienia. Nie musi to jednak i nie powinno tak wyglądać. Dlaczego? Bo konsumenci nie chcą angażować kolejnych środków finansowych w oczekiwaniu na zwrot tych wcześniej wpłaconych. Ponadto, gdy te już dotrą na ich konto, często zdążą się rozmyślić, a chęć zakupu danego produktu pozostaje już tylko ulotnym wspomnieniem.

Bezpieczeństwo dla e-sklepu i poprawa cx

Bezpieczne wymiany towaru

W usłudze Wygodne Zwroty oferujemy możliwość dokonania łatwej dla konsumenta i bezpiecznej dla e-sklepu wymiany towaru. Dzięki temu wpłacone przez konsumenta środki finansowe pozostaną nadal na koncie sklepu, a nowy produkt wysłany zostanie nabywcy dopiero w momencie, kiedy ten zwróci poprzedni. To poprawia doświadczenie zakupowe konsumentów, buduje lojalność i stabilizuje przychody Twojego sklepu internetowego.

Wygodne Zwroty - moduł wymian

Kiedy mamy do czynienia z wymianą towaru?

O wymianie towaru mówimy wówczas, kiedy mamy do czynienia z tym samym produktem, o tej samej wartości, jednakże np. w nieodpowiednio dobranym kolorze lub rozmiarze. W takich właśnie przypadkach opcja wygodnej wymiany produktu zamiast jego zwrotu i realizacji nowego zamówienia sprawdzi się doskonale.

Warianty wymian

Warianty uruchomienia modułu wymian

Premium

Moduł wymian w pełni zintegrowany ze sklepem

Wygodne Zwroty umożliwiają zaoferowanie konsumentowi zwrotu środków w formie vouchera zakupowego, zamiast faktycznego zwrotu pieniędzy. Dzięki temu wpłacone wcześniej środki finansowe pozostaną nadal na koncie Twojego sklepu internetowego, a konsument z chęcią powróci po kolejne zakupy.

Wygodne Zwroty - wymiany premium
Wygodne Zwroty - wymiany basic

Basic

Moduł wymian bez integracji

Jeśli Twój sklep internetowy nie realizuje jeszcze wymian na szeroką skalę, możesz sprawdzić, jak ta procedura sprawdzi się u siebie wdrażając proste rozwiązanie w standardowym formularzu zwrotu online, dostępnym w usłudze Wygodne Zwroty.

Zobacz, jak nasi Klienci zatrzymują środki w sklepie, oferując wymiany

Ansin.pl

Dla naszego Klienta - polskiej marki ANSIN - producenta odzieży basic dobrej jakości, przygotowaliśmy formularz, w którym klient może wybrać, co chce zrobić z nietrafionym produktem: zwrócić go i otrzymać zwrot środków, czy wymienić na inny, w wybranym rozmiarze, czy kolorze. 

Bengshop.pl

Sklep oferujący komfortowe i piękne stroje do pole dance i exotic pole, na swojej stronie zamieścił dwa odrębne banery Wygodnych Zwrotów, dzięki czemu klient otrzymuje pełną informację na temat procesu zarówno zwrotu, jak i wymiany i wybiera opcję, która mu odpowiada. 

korzyści z oferowania wymian

To zyskasz umożliwiając wymiany

Bezgotówkowa wymiana

Konsument nie musi angażować nowych środków, by wymienić
produkt, natomiast sklep zachowuje wpłacone wcześniej przez niego środki na swoim koncie, co stabilizuje przychody. Cała operacja odbywa się bezgotówkowo.

Bezpieczeństwo dla sklepu

Nowy produkt wysyłasz dopiero w momencie, gdy ten zwracany trafi do Twojego sklepu lub magazynu. Możesz więc zweryfikować, czy zwracany przedmiot spełnia wszelkie kryteria ponownej sprzedaży.