O usłudze

System obsługi zwrotów
#1 w Polsce

Krok 1
Tworzymy formularz dla konsumentów
Krok 2
Uruchamiasz Wygodne Zwroty w swoim sklepie on-line
Krok 3
Konsumenci nadają przesyłki zwrotne
Krok 4
Zwroty trafiają do sklepu

Jak działają Wygodne Zwroty

Wygodne Zwroty to innowacyjne i BEZPŁATNE dla sklepu internetowego narzędzie, które nie tylko usprawnia, optymalizuje i obniża koszt procesu obsługi zwrotów konsumenckich, ale także pozytywnie wpływa na doświadczenia zakupowe Twoich klientów.

Korzystając z naszej usługi z łatwością zamienisz zwrot towaru w Twoim e-sklepie w szansę kolejnej sprzedaży, zbudujesz świadomość marki i lojalność konsumencką oraz usprawnisz pracę magazynu i logistykę zwrotów. Dla konsumenta to prosty formularz, umożliwiający komfortowy zwrot towaru, a dla sklepu internetowego łatwa identyfikacja zwracanych zamówień, regularność i przewidywalność doręczeń, a także koniec kłopotów z błędnie zaadresowanymi przesyłkami, przesyłkami wysyłanymi za pobraniem czy przez Paczkomat.

Krok 1

Tworzymy dedykowany formularz dla Twojego sklepu

Formularz będzie spójny z szatą graficzną Twojego sklepu. Możesz zawrzeć w nim także dodatkowe pola oraz wskazówki dla klientów które ułatwią Ci późniejszą identyfikację przesyłek i usprawnią proces zwrotu, a nawet całkowicie przenieść proces odstąpienia od umowy do naszego formularza.

Spójna szata graficzna

Personalizacja pól formularza

Rezygnacja 
z papierowych formularzy

Formularz zwrotu online w usłudze Wygodne Zwroty
Personalizacja formularza i branding Twojego sklepu internetowego w usłudze Wygodne Zwroty
Formularz Wygodnych Zwrotów na stronie Twojego sklepu internetowego

Krok 2

Umieszczasz informację o Wygodnych Zwrotach w swoim sklepie on-line

Wygodne Zwroty możesz dodać do strony korzystając z prostego uruchomienia przez Google Tag Managera lub umieszczając przez panel administracyjny sklepu fragment kodu html. Możesz także wybrać integrację usługi ze sklepem, dzięki czemu klienci jeszcze płynniej utworzą i nadadzą przesyłkę ze zwrotem.

Elastyczne uruchomienie

Działa na każdej platformie sklepowej

Zgodność z polityką zwrotów sklepu

Krok 3

Klienci nadają zwroty wygodnie i bezproblemowo

Klienci w prosty sposób nadają przesyłki z towarem, który chcą zwrócić. Przesyłkę zanoszą do Paczkomatu, lub jednego z punktów DPD, DHL, GLS - tak, jak im wygodnie.

Prosty 
i intuicyjny formularz

Bez drukowania etykiety

+40k punktów nadawczych

Wygodne Zwroty do Twojego sklepu internetowego
Logistyka zwrotów w jednej usłudze - Wygodne Zwroty

Krok 4

Zwroty trafiają do sklepu

Zwroty trafiają na wskazany przez Ciebie adres. Przeniesienie logistyki zwrotów do jednej usługi zapewni Ci regularność i przewidywalność doręczeń, a także koniec kłopotów z błędnie zaadresowanymi przesyłkami, przesyłkami wysyłanymi za pobraniem czy do Paczkomatu.

Regularność w doręczaniu zwrotów

Bezproblemowe doręczenia

Łatwa identyfikacja zwrotów

Notyfikacje i raporty

Zawsze dostajesz powiadomienie o nadanych zwrotach Proponujemy 2 możliwości, a Ty decydujesz, w jaki sposób chcesz otrzymywać notyfikację. Możesz korzystać z obu wariantów równocześnie lub wybrać ten, który jest dla Ciebie bardziej wygodny.

11-12-2023

Adam Kowalski

664647775

DHL

67935000063457899255533

Doręczona

08-10-2023

Krystyna Kozak

123737998

DPD

565677008736270002258366

W transporcie

20-09-2023

Anna Jodłowska

787656262

InPost

699300087362700022583822

Zaplanowane doręczenie

Powiadomienia e-mail

Raport o zwrotach real-time

1. Możesz otrzymywać powiadomienia o zwrotach w formie korespondencji e-mail, w której zawarte zostaną wszystkie szczegóły, dotyczące nadanych do Twojego sklepu w danym dniu zwrotów. Wiadomości przesyłane będą każdego dnia na adres e-mail, który nam wskażesz jako właściwy.


2. Możesz także korzystać z wygodnego, zbiorczego arkusza danych z raportem, który pozwoli Ci łatwo monitorować wszystkie informacje o nadanych zwrotach w czasie rzeczywistym, a dzięki temu szybko reagować oraz lepiej planować pracę magazynu. Korzystanie z raportu zwrotów daje Ci gwarancję, że korespondencja nie zginie w gąszczu wielu wiadomości e-mail, a Ty zawsze będziesz miał dostęp do zbiorczego zestawienia z całą historią zwrotów nadanych do Twojego sklepu.

Monitoruj dane o zwrotach w czasie rzeczywistymPowiadomienie o zwrocie do Twojego sklepu - Wygodne Zwroty

Zobacz, jak Wygodne Zwroty działają w praktyce

Poznaj lepiej naszą usługę

Poznaj usługę Wygodne Zwroty dla sklepów internetowych

Korzyści z uruchomienia usługi

Poznaj najważniejsze korzyści z uruchomienia usługi w Twoim 
e-sklepie. Zobacz, co zyskujesz.

Więcej o korzyściach

Możliwości dla sklepu
internetowego

Sprawdź możliwości, które Wygodne Zwroty stwarzają dla Twojego sklepu internetowego. Bądź innowacyjny i wyprzedź konkurencję.

Więcej o możliwościach

Modele płatności za przesyłkę zwrotną

Dopasuj model płatności za przesyłkę zwrotną, wybierając ten, który najbardziej odpowiada potrzebom Twojego e-biznesu.

Więcej o modelach płatności

Raport o zwrotach
w czasie rzeczywistym

Zyskaj dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Monitoruj raport o zwrotach, aby lepiej koordynować logistykę i  planować pracę w magazynie.

Więcej o raportach

Metody uruchomienia Wygodnych Zwrotów

Wybierz optymalny dla siebie sposób uruchomienia usługi. Nasze rozwiązanie działa niezależnie od platformy sklepowej.

Więcej o metodach uruchomienia

Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy dodatkowo

Poznaj wybrane korzyści dla Twojego sklepu internetowego, które przygotowaliśmy wspólnie z naszymi Partnerami Biznesowymi. Szczegóły poznasz u naszych Doradców Handlowych.

Marketing

Voucher o wartości 500 zł brutto na artykuły sponsorowane

Artykuły sponsorowane to świetny sposób na reklamę w sieci. Dzięki tej formie promocji nie tylko zachęcisz odbiorców do zakupu Twoich produktów, ale także zdobędziesz linki zwrotne z bardzo dobrych źródeł. Jeśli skorzystasz z Wygodnych Zwrotów artykuły sponsorowane Twojej marki, z treścią własną lub zleconą opublikujemy w portalach branżowych.

Import i eksport

Usługa poszukiwania dostawcy w Chinach

Usługa dedykowana osobom zaopatrującym się w polskich hurtowniach. Czy wiedziałeś, że w większości wypadków możesz ten sam towar znaleźć bezpośrednio u chińskiego producenta i zakupić go taniej? Często oszczędność wynosi od 10-40% wartości towaru w zależności od branży. Prześlij nam zdjęcie lub link do produktu, którym handlujesz, a my wyszukamy go dla Ciebie bezpośrednio u producenta. A może po prostu nie możesz znaleźć nic ciekawego w kilkuset polskich hurtowniach? Nic straconego - w Chinach znajdziesz miliony producentów oraz miliardy różnych, unikalnych produktów. Wyróżnij się na tle konkurencji!

Usługi kurierskie

Specjalna oferta na przesyłki zagraniczne

Masz klientów na całym świecie? Jeśli skorzystasz z Wygodnych Zwrotów zaproponujemy Ci konkurencyjne ceny na przesyłki do krajów Unii Europejskiej, do Wielkiej Brytanii bądź do Ameryki Północnej. Daj znać jeżeli wysyłasz do któregokolwiek z tych obszarów!

Import i eksport

Konsultacja z Agencją Celną o wartości 300 zł netto

Wysyłasz poza Unię Europejską? Importujesz coś do Polski? A może dopiero masz to w planach? Jeżeli skorzystasz z Wygodnych Zwrotów zaproponujemy Ci spotkanie z naszą Agencją Celną, podczas którego możesz zadać wszelkie pytania, rozwiać wątpliwości - i mamy nadzieję - wznieść swój biznes na nowy poziom!

Obejrzyj film, prezentujący pakiet korzyści dla Twojego e-sklepu

Zaufało nam już ponad 1000 sklepów on-line