Zwrot towaru do e-sklepu Vitkac.com

Sklep internetowy Vitkac.com oferuje wygodne procedury zwrotów, dzięki którym można zwrócić zakupy bez problemów. Sklep stara się zapewnić klientom najlepsze możliwe doświadczenie zakupowe, dlatego umożliwia łatwe i szybkie zwroty zakupów.

Klienci mają możliwość zwrotu lub wymiany towaru do tego e-sklepu w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Zwroty w e-sklepie Vitkac.com na różne sposoby

Każdy, kto kupił coś na stronie Vitkac.com i chce dokonać zwrotu towaru, może to zrobić na kilka sposobów:

 1. Instrukcja dla użytkowników posiadających konto - należy przejść do sekcji „zamówienia” na swoim profilu, wybrać zamówienie i zaznaczyć przedmioty przeznaczone do zwrotu, postępując według dostarczonych wytycznych. Osoby bez konta otrzymają e-mail z linkiem umożliwiającym zwrot po dostarczeniu zamówienia. Ważne jest, aby zapisać, wydrukować i dołączyć do przesyłki formularz zwrotu, dostępny również online.
 2. Instrukcja dla zamówień z odbiorem osobistym - zwrot towarów nabytych z opcją odbioru osobistego możliwy jest tylko poprzez dostarczenie ich osobiście lub kurierem do sklepu wyznaczonego jako punkt odbioru. W takim przypadku opłaty za transport ponosi kupujący.
 3. Instrukcja dla zamówień z przelewem na konto bankowe Vitkac.com - dla zamówień opłaconych przelewem bezpośrednim, konieczne jest wysłanie e-maila na adres customerservice@vitkac.com z deklaracją zwrotu oraz wysyłka produktów pod adres:
  vitkac.com
  ul. Olbrachta 94
  01-102 Warszawa
  W przesyłce powinien znaleźć się formularz zwrotu, który można pobrać ze strony internetowej tego e-sklepu.

Zwroty do e-sklepu Vitkac.com innymi metodami

Zwrot może też zostać nadany innym sposobem - za pośrednictwem naszej platformy Wygodne Zwroty: https://wygodnezwroty.pl/vitkac. Wystarczy kliknąć w ten link lub kliknąć w przycisk poniżej, a następnie postępować zgodnie z instrukcją, uzupełniając wszystkie wymagane pola formularza.

Porównanie

 • E-sklep Vitkac.com oferuje usługę bezpłatnych zwrotów dla wszystkich klientów. Aby skorzystać z tej usługi, należy zarezerwować przesyłkę zwrotną w ciągu pięciu dni od daty otrzymania zamówienia.
 • W przypadku zwrotów za pomocą Platformy Wygodne Zwroty klient ponosi koszty nadania zwrotu.
 • W przypadku zwrotu według instrukcji na stronie Vitkac.com nie ma podanej jednej rekomendowanej formy nadania przesyłki. Na naszej platformie Wygodne Zwroty zwroty są możliwe za pomocą punktów, takich jak Paczkomaty InPost czy sklepy: Żabka, Stokrotka, Lidl.
 • Zwrot można nadać bez wychodzenia z domu, wybierając np. firmę kurierską. Za pomocą naszego rozwiązania można nadać zwroty tylko samodzielnie w punktach nadawczych.
 • Nie trzeba drukować etykiety - wystarczy wybrać podmiot, który oferuje taką możliwość (na naszej platformie są to paczkomaty inPost, punkty handlowe w sieci DPD, automaty paczkowe DPD i nadania w punkcie DHL).

Odstąpienie od umowy w sklepie Vitkac.com

Sklep internetowy Vitkac.com oferuje szybkie i wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą dokonywać zwrotów towaru. Zasady zwrotów są określone w Regulaminie sklepu, z którym warto zapoznać się przed złożeniem zamówienia w sklepie. 

Aby skorzystać z możliwości zwrotu towaru w sklepie internetowym Vitkac.com, należy wypełnić formularz zwrotu, który jest dostępny na stronie sklepu.

Jeśli towar jest w nienaruszonym stanie i sklep uzna, że spełnia wymagania określone w Regulaminie sklepu, to zostaną zwrócone środki. Czy w pełnej kwocie? FAQ tego sklepu określa, że "pełne koszty dostawy podlegają zwrotowi na numer karty kredytowej lub numer konta bankowego w sytuacji, gdy paczka zwrotna została nadana na koszt klienta. Jednocześnie klient może zlecić opłatę kosztów dostawy towaru od klienta do sklepu wykorzystując etykietę zwrotną umieszczoną w paczce. W takiej sytuacji wymienone koszty zostaną opłacone ze środków za opłatę dostawy paczki ze sklepu do klienta i tym samym nie podlegają one zwrotowi".

Wymiana towaru w sklepie Vitkac.com

E-sklep Vitkac.com nie oferuje wymian bezpośrednich. W takich sytuacjach sugeruje zwrot zamówienia, a następnie dokonanie kolejnego zakupu.