Jak zwrócić produkty do sklepu Bershka?

W sklepie internetowym Bershka zwrot towaru jest możliwy w terminie 30 dni od momentu potwierdzenia wysyłki. Według obowiązujących przepisów osoba kupująca przez Internet ma możliwość odstąpienia od umowy w terminie minimum 14 dni od chwili otrzymania zamówienia. Okres ten nie może być krótszy. W sklepie Bershka, zwrot zakupów online możliwy jest na kilka sposobów. Kupujący może zanieść zamówienie do jednego ze sklepów stacjonarnych, pod warunkiem, że znajduje się on w tym samym kraju, w którym został dokonany zakup oraz jeżeli dany sklep ma w swojej ofercie ten sam dział, do którego należy zwracany produkt - damski lub męski. Zwrot towaru w sklepie stacjonarnym jest zawsze darmowy.

Jeśli już teraz chcesz nadać zwrot do sklepu Bershka, przejdź do formularza

1

Spakuj produkty, które chcesz zwrócić

2

Utwórz przesyłkę zwrotną

3

Poczekaj na zwrot pieniędzy

Określ, czy chcesz wydrukować etykietę

Jak zrobić zwrot Bershka?

Możliwy jest również zwrot online, wówczas należy poprosić o tę możliwość na stronie internetowej sklepu Bershka oraz zanieść produkty do wybranego punktu odbioru. Istnieją tu jednak pewne ograniczenia i dodatkowe koszty.

W przypadku, gdy pierwszy zwrot dokonywany jest w terminie 15 dni od chwili wysyłki, wówczas jest on bezpłatny. Jeżeli kupujący zamówił większą liczbę produktów, zdążył już jeden z nich zwrócić, ale zmienił zdanie, co do kolejnego, wówczas powinien wygenerować drugą prośbę o zwrot na stronie sklepu. W takiej sytuacji będzie musiał pokryć 8 zł kosztów wysyłki. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku, gdy wspomniana prośba o zwrot zostanie wygenerowana po upływie 15 dni od momentu wysyłki - osoba odstępująca od umowy również będzie zobowiązana zapłacić 8 zł kosztów wysyłki.

Proces odstąpienia od umowy komplikuje się, gdy kupujący chce zwrócić produkty z kilku zamówień. Konieczne jest wówczas złożenie osobnych próśb o zwrot dla każdego z nich oraz nadanie ich w osobnych paczkach. Bershka zaznacza, że nie ponosi odpowiedzialności za różne zamówienia odesłane w tym samym kartonie oraz opatrzone nieodpowiednim numerem. Co ważne, produkty personalizowane nie podlegają ani zwrotom ani wymianom.

Zwrotom podlegają niemal wszystkie zakupione przez Internet produkty, wyjątkiem są właśnie artykuły personalizowane, pobrane produkty cyfrowe, kosmetyki z naruszonym opakowaniem czy artykuły spożywcze. Często możliwość odstąpienia od umowy nie dotyczy również bielizny i strojów kąpielowych.

W sklepie Bershka zwrot obejmuje wszystkie produkty, oprócz kolczyków, bielizny i akcesoriów do włosów. Zwracane artykuły muszą posiadać wszystkie etykiety i być w nienaruszonym stanie. Stroje kąpielowe muszą posiadać naklejkę higieniczną, a akcesoria powinny zostać zwrócone bez żadnych uszkodzeń i w oryginalnym opakowaniu, podobnie jak kosmetyki i perfumy, które dodatkowo nie mogą być otwarte. Natomiast w przypadku kompletów, nie ma możliwości zwracania ich poszczególnych części. Stanowią one nierozerwalną całość. Ponadto produkty są przyjmowanie jedynie w oryginalnym opakowaniu.

Po zatwierdzeniu otrzymania przesyłki zwrotnej wysyłana jest wiadomość mailowa zawierająca potwierdzenie oraz kwotę do zwrotu. Zostaje ona zwrócona na konto w ciągu kolejnych kilku dni. Ustawowo ten czas nie może być dłuższy niż 14 dni. Sklep zaznacza, że dostępność środków na koncie zależy zawsze od banku.

Bershka zwrot zakupów online a wymiana

Wymiana produktów zakupionych w sklepie internetowym Bershka polega na zwróceniu a następnie ponownym nabyciu produktu. Jedynym rozwiązaniem jest złożenie prośby o zwrot na stronie sklepu oraz ponowny zakup online. Produkty mogą zostać zwrócone w terminie 30 dni od chwili wysyłki zamówienia, data znajduje się w wiadomości mailowej z potwierdzeniem.

Sklep Bershka zastrzega sobie możliwość odrzucenia wniosku o zwrot towaru, jeżeli został on zgłoszony po czasie lub gdy przesyłka została nadana po terminie. Dotyczy to również artykułów, po których widać ślady użytkowania lub uszkodzeń wyrządzonych przez kupującego.

Jeżeli chcesz zwrócić zamówienie do dowolnego sklepu internetowego łatwo i wygodnie skorzystaj z Wygodnych Zwrotów: https://wygodnezwroty.pl/bershka

Bershka zwroty - ile dni?

W sklepach internetowych Bershka możliwy jest zwrot towaru w terminie 30 dni od daty wysyłki zamówienia podanej w wiadomości mailowej.