Jak Zrobić Zwrot W Decathlon?

W sklepie Decathlon zwrot jest możliwy na trzy sposoby w zależności od preferencji klienta oraz sposobu zakupu produktów. Środki są zwracane maksymalnie do 14 dni, które są liczone od chwili przyjęcia zwrotu.

Produkty zakupione w sklepie stacjonarnym nie mogą zostać zwrócone online. Nie ma natomiast konieczności drukowania faktury, wystarczy pokazać ją na telefonie w momencie zwrotu. Co ważne, sklep nie wymaga posiadania kartonu, wyjątek stanowią produkty oryginalnie zapakowane, jednak w tym przypadku wystarczy zwrócić je jedynie w tym opakowaniu, bez dodatkowego pudełka.

Zwrot środków zostaje dokonany w takiej samej formie, w jakiej zrealizowano płatność. Pieniądze trafiają na konto klienta w terminie do 14 dni od momentu przyjęcia zwrotu.

W przypadku zakupów online pierwszym krokiem konsumenta powinno być sprawdzenie nagłówka faktury i określenie, czy sprzedawcą towaru jest firma Decathlon czy jeden z Zaufanych Partnerów Marketplace. Wówczas produkt musi zostać odesłany bezpośrednio na adres sklepu, w którym klient kupił dany produkt.

Towary pochodzące ze sklepu internetowego Decathlon mogą zostać zwrócone na dwa sposoby – w sklepie stacjonarnym w sposób wspomniany powyżej sposób oraz online.

Po zalogowaniu do swojego konta na stronie internetowej sklepu należy wybrać zamówienie, które użytkownik chce zwrócić, a następnie kliknąć “Zwrot”. Pozostaje jeszcze wypełnienie formularza.

Zwrot może zostać nadany w dowolnym Paczkomacie InPost przy pomocy kodu QR. Wszystkie istotne informacje na ten temat znajdą się w aplikacji InPost Mobile oraz w wiadomości mailowej. Należy postępować zgodnie ze wskazówkami.

Klient ma również możliwość wysłania przesyłki wraz z numerem zwrotu przy pomocy dowolnej firmy kurierskiej, jednak na własny koszt. Adres do wysyłki podany został na stronie internetowej sklepu.

Przesyłkę zwrotną możesz łatwo i wygodnie nadać za pośrednictwem Wygodnych Zwrotów: https://wygodnezwroty.pl/decathlon

Jeśli już teraz chcesz nadać zwrot do sklepu Decathlon, przejdź do formularza

1

Spakuj produkty, które chcesz zwrócić

2

Utwórz przesyłkę zwrotną

3

Poczekaj na zwrot pieniędzy

Określ, czy chcesz wydrukować etykietę

Podobnie jak w przypadku zwrotu w sklepie stacjonarnym, środki zostaną odesłane w tej samej formie, w jakiej dokonana została płatność. Pieniądze trafią na konto klienta do 14 dni od chwili przyjęcia przesyłki zwrotnej w magazynie. Jeżeli konsument wybrał płatność za pobraniem, wówczas Biuro Obsługi Klienta będzie nawiązywało z nim kontakt w celu uzyskania numeru rachunku do zlecenia przelewu zwrotnego.

Zwrot produktów kupionych od Zaufanego Partnera Marketplace powinien rozpocząć się od zapoznania się z ogólnymi warunkami sprzedaży, takimi jak informacje o terminie zwrotu oraz adresie wysyłki, które znajdują się na stronie Partnera. Aby na nią przejść wystarczy kliknąć w jego nazwę na stronie produktu.

Przesyłkę zwrotną należy zaadresować do konkretnego sprzedawcy, zgodnie z informacjami podanymi w mailu, a do paczki trzeba dołączyć dowód zakupu. Dane Partnera znajdują się również na fakturze, jednak adres tam podany może nie być jednocześnie adresem do zwrotu. Co ważne, zwroty zakupów od Partnerów zewnętrznych nie są przyjmowane w sklepach stacjonarnych Decathlon.

Zwrot środków następuje bezpośrednio przez Decathlon w terminie maksymalnie 14 dni od otrzymania paczki zwrotnej przez Partnera Marketplace.

Zwrot zakupów, pochodzących z platformy zakupowej Allegro powinien zostać nadany na adres podany na przesyłce z zamówieniem. Na odstąpienie od umowy klient ma 14 dni, natomiast środki zostaną zwrócone w terminie maksymalnie 2-3 dni.

Czego Nie Można Zwrócić W Sklepie Decathlon?

Odstąpienie od umowy nie jest możliwe, gdy klient nie dotrzymał obowiązujących terminów, a także w momencie, gdy zwracane produkty posiadają ślady użytkowania. Ponadto prawo do zwrotu nie przysługuje w przypadku zakupu produktów z krótkim terminem przydatności do spożycia oraz towarów cyfrowych. 

Decathlon – Ile Czasu Na Zwrot?

Ustawowo konsument dokonujący zakupu online ma 14 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny, które są liczone od dnia wydania produktów kupującemu.