Jak nadać zwrot do Taranko.com?

Taranko.com to polska firma, działająca już od 1987 roku. Oferuje produkty inspirowane kobiecością i dedykowane dla kobiet. Ich asortyment wyróżnia się eleganckim i ponadczasowym stylem. Wiele kobiet decyduje się na zakupy online, starając się znaleźć ubrania, które będą prezentować się doskonale. Niemniej jednak, czasami zdarza się, że dokonany zakup nie spełnia naszych oczekiwań. W takich sytuacjach można nadać zwrot. Jakie są na to sposoby?

Jakie produkty można zwrócić?

Sklep internetowy Taranko.com posiada bogaty wybór odzieży damskiej, oferując szeroki wachlarz kolekcji, które wyróżniają się niezwykłą elegancją. W ich ofercie można znaleźć:

 • sukienki na specjalne okazje,
 • ubrania dedykowane do pracy,
 • eleganckie ubrania na co dzień,
 • obuwie,
 • dodatki: torby, szale, paski, biżuteria.

Klient ma możliwość zwrotu zakupionego tam towaru w ciągu 30 dni od momentu przyjęcia do realizacji, bez konieczności podawania przyczyny.

Jak nadać przesyłkę ze zwrotem? 2 metody

Klient, który chce zwrócić coś do sklepu internetowego Taranko.com, może skorzystać z dwóch metod:

 1. oficjalnej strony e-sklepu
 2. rozwiązania Wygodne Zwroty

W pierwszym przypadku powinien zapakować i zabezpieczyć produkt oraz dołączyć do niego formularz zwrotu, który został wysłany wraz z produktem. Jeśli formularz gdzieś zaginął, to nic straconego - wystarczy pobrać go ze strony Taranko.com.

Zwracany produkt z formularzem zwrotu należy wysłać na adres:

Taranko sp. z o. o. „E-SKLEP”
ul. Marynarki Polskiej 73b
80-557 Gdańsk

Druga możliwość, jak nadać zwrot do tego e-sklepu, to nasza platforma wygodnezwroty.pl. Instrukcja, jak to zrobić, znajduje się poniżej.

Porównanie

 • Zarówno w przypadku zwrotu według instrukcji na stronie Taranko.com., jak i na naszej platformie koszty zwrotu ponosi odsyłający towar klient
 • W obydwu przypadkach nie ma możliwości nadania zwrotu za pobraniem
 • W przypadku zwrotu według instrukcji na stronie Taranko.com nie ma podanej jednej rekomendowanej formy nadania przesyłki, ale niedozwolone są punkty odbioru. Zwrot przez paczkomat można nadać, ale w taki sposób: poprzez stronę inpost.pl/SzybkieNadania, wybrać opcję PACZKOMAT->DOM i tu wpisać adres Taranko podany powyżej
 • Z kolei na naszej platformie zwroty są możliwe za pomocą punktów, takich jak Paczkomaty InPost, czy sklepy: Żabka, Stokrotka, Lidl
 • Zwrot bez wychodzenia z domu? To możliwe, jeśli wybierze się firmę kurierską i nada paczkę według instrukcji ze strony Taranko.com. W przypadku naszej platformy przesyłki nadaje się samodzielnie w punktach nadawczych
 • Nadanie zwrotu bez drukowania etykiety? Wystarczy wybrać podmiot, który oferuje taką możliwość (na naszej stronie są to paczkomaty inPost, punkty handlowe w sieci DPD, automaty paczkowe DPD i nadania w punkcie DHL)

Taranko.com zwroty krok po kroku 

Oto instrukcja krok po kroku, jak to zrobić za pomocą naszej platformy:

 1. Pozostań na naszej stronie internetowej
 2. Wybierz z listy sklep Taranko.com.
 3. Przygotuj numer zamówienia i wypełnij formularz.
 4. Masz możliwość wybrania opcji Paczkomatu, bez konieczności drukowania etykiety. W takim przypadku, otrzymasz potwierdzenie i kod w formie wiadomości SMS oraz e-mail, które będą ważne przez 72 godziny. Możesz też wybrać opcję DHL POP. Określ w co zapakowana jest przesyłka i ile waży, a następnie wypełnij formularz.
 5. Jeśli zdecydujesz się na wydrukowanie etykiety, nie będziesz mógł nadać przesyłki w Paczkomat® Inpost. Zostaną określone konkretne punkty GLS bądź DHL POP, do których będziesz musiał dostarczyć paczkę.
 6. Przygotuj paczkę zawierającą zwracany produkt i nie zapomnij dołączyć wypełnionego formularza zwrotu. 
 7. Ostatnim krokiem jest dostarczenie paczki do wybranego punktu. Gotowe!

Jeśli już teraz chcesz nadać zwrot do sklepu Taranko, przejdź do formularza

1

Spakuj produkty, które chcesz zwrócić

2

Utwórz przesyłkę zwrotną

3

Poczekaj na zwrot pieniędzy

Określ, czy chcesz wydrukować etykietę

Jak zapakować przesyłkę?

Aby odpowiednio spakować przesyłkę do zwrotu, istnieje kilka wskazówek, które warto przestrzegać. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie opakowanie. Najlepiej jest użyć oryginalnego pudełka, jeśli jest dostępne. Jeśli nie masz takiego pudełka, upewnij się, że wybrana alternatywa ma podobne rozmiary.

Warto również odpowiednio zabezpieczyć zwracane ubrania. Możesz użyć papieru lub folii bąbelkowej, aby wypełnić pustą przestrzeń w paczce i zapewnić dodatkową ochronę.

Najważniejsze jest umieszczenie formularza zwrotu wewnątrz paczki i upewnienie się, że wszystkie niezbędne informacje zostały poprawnie wypełnione.

Jeśli drukujesz własną etykietę, pamiętaj, aby ją przykleić w widocznym miejscu. Na koniec, starannie zamknij całość, używając taśmy klejącej. To wszystko!

Często zadawane pytania

Ile jest czasu na zwrot?
Kto ponosi koszty za nadanie zwrotu?
Kiedy otrzymam zwrot środków na konto?