Jak dokonać zwrotu w sklepie CCC?

Zakupy internetowe cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów, którzy mogą zrealizować swoje potrzeby zakupowe w tej samej chwili, w której się one pojawią. Wiele sklepów decyduje się na specjalne akcje, których zadaniem jest lojalizacja klientów i zachęcanie ich do ponownych zakupów w zamian za dodatkowe rabaty czy wydłużony czas na zwrot.

Zwrot w sklepie internetowym CCC może się odbyć w terminie 14 dni. Dla członków Klubu CCC czas ten wydłuża się do nawet 120 dni.

Klienci sklepu CCC mogą zwrócić zakupiony online towar w sklepie stacjonarnym lub odesłać go na podany na stronie www sklepu adres. Co ważne, sklep oferuje w obu przypadkach darmowe zwroty, jednak z zastrzeżeniem, że opcja nadania zwrotu przez Paczkomat możliwa jest w przypadku maksymalnie trzech sztuk produktów. Jeżeli zwracana jest większa liczba wówczas po paczkę zgłosi się kurier DPD. Podczas zwracania zamówienia należy włożyć całość do jednego opakowania zbiorczego. Sklep dopuszcza również przyjmowanie przesyłek posklejanych ze sobą przy pomocy taśmy lub folii stretch w sposób, który uniemożliwia ich rozłączenie w czasie transportu. Zdecydowanie bezpieczniejszym sposobem jest jednak umieszczenie całego zamówienia w jednym opakowaniu zbiorczym. Niektóre firmy przewozowe mogą doliczać dodatkowe opłaty w przypadku paczek zabezpieczonych stretchem lub zbyt dużą ilością taśmy.

Jeśli już teraz chcesz nadać zwrot do sklepu CCC, przejdź do formularza

1

Spakuj produkty, które chcesz zwrócić

2

Utwórz przesyłkę zwrotną

3

Poczekaj na zwrot pieniędzy

Określ, czy chcesz wydrukować etykietę

Zwrotu towaru zakupionego w sklepie CCC można dokonać w sklepie stacjonarnym. Konieczne jest posiadanie oryginalnych metek oraz numeru zamówienia. Wystarczy zabrać produkty do najbliższego sklepu i tam je zwrócić. Środki zwracane są na kartę płatniczą.

W przypadku zwrotu online konieczne jest zalogowanie się w celu rejestracji odstąpienia od umowy. Jeżeli konsument nie posiada konta w e-sklepie, wystarczy, że poda numer zamówienia oraz telefon. Co ważne w jednym formularzu mogą zostać uwzględnione produkty z całego zamówienia, nawet jeżeli dotarły do odbiorcy w osobnych paczkach.

Jeżeli zwrot ma się odbyć online wówczas należy dobrze zapakować zwracane produkty i wypełnić formularz w formie elektronicznej. Na podany numer telefonu oraz adres mailowy zostanie wysłany kod nadania do Paczkomatu InPost. Podczas nadawania przesyłki zwrotnej wystarczy wpisać kod zwrotu w dowolnym paczkopunkcie. Należy jednak pamiętać, że zwracane produkty muszą być w idealnym stanie i posiadać wszystkie oryginalne metki. A wszystkie artykuły powinny być spakowane w jedno opakowanie zbiorcze. Możliwość odesłania zamówienia przy pomocy Paczkomatów InPost obejmuje maksymalnie trzy produkty.

Zwroty większej liczby artykułów powinny zostać nadane za pośrednictwem kuriera DPD. Również i w tym przypadku należy wszystkie zwracane produkty umieścić w jednej paczce, a ich stan nie powinien być naruszony. Muszą posiadać też wszystkie oryginalne metki. Po wypełnieniu formularza online na adres mailowy i numer telefonu zostaną wysłane informacje o terminie wizyty kuriera DPD, który przyjedzie z etykietą zwrotną i odbierze przesyłkę.

CCC zwrot towaru a zwrot środków

W zależności od sposobu odstąpienia od umowy środki mogą zostać zwrócone na rachunek bankowy w terminie 14 dni lub w przypadku płatności za pobraniem i zwrotu w sklepie stacjonarnym od razu w formie gotówki.

Jeżeli zwrot został nadany w Paczkomacie lub za pośrednictwem kuriera, środki zostaną zwrócone w ten sam sposób, w jaki została zrealizowana płatność, natomiast w przypadku płatności za pobraniem, pieniądze zostaną zwrócone na numer konta bankowego, który klient podał w formularzu zwrotu. W płatnościach odroczonych sklep anuluje konieczność uiszczenia opłaty lub pomniejszy wartość kredytu o wartość zwracanego produktu. Gdy zamówienie jest już opłacone lub częściowo opłacone, operator zwróci środki na konto klienta.

CCC zwroty a wymiana

Procedura wymiany w sklepie CCC polega na zwrocie według powyższej instrukcji zakupionych produktów i niezależnym zakupie interesującego rozmiaru lub koloru.

CCC zwroty - ile dni?

Standardowo sklep CCC umożliwia zwrot towaru w terminie 14 dni od chwili otrzymania zamówienia. Dla Klubowiczów czas ten jest wydłużony, a uczestnicy nie muszą posiadać paragonu. Uczestnicy Klubu CCC o statusie Standard mają do 30 dni na zwrot, Silver do 60 dni, a Gold do 120.

CCC zwrot pieniędzy - ile dni?

Sklep stara się zrealizować zwrot pieniędzy najszybciej jak to możliwe, zazwyczaj zajmuje to do 3 dni.

CCC - czy zwroty są darmowe?

Tak, o ile klienci zrealizują zwrot przez Paczkomat lub kurierem DPD.

Jeżeli klient chce dokonać zwrotu we własnym zakresie może tego dokonać za pomocą Wygodnych Zwrotów: https://wygodnezwroty.pl/ccc