Cropp – Jak Zwrócić Zamówienie?

Wielu klientów online przyzwyczaiło się już do wydłużonego czasu na zwrot. Coraz częściej ustawowe 14 dni jest przedłużane do 30, 60, a nawet 90 dni. Brak informacji o możliwości odstąpienia od umowy na stronie sklepu internetowego skutkuje automatycznym wydłużeniem tego czasu do 365 dni.

W sklepie Cropp zwroty są możliwe przez cały rok, tak by klient mógł wygodnie przymierzyć zamówione produkty i spokojnie zdecydować czy spełniają one jego oczekiwania. Dodatkowo możliwość odesłania towaru jest bezpłatna. Należy jednak pamiętać, że zwracane produkty muszą posiadać wszystkie oryginalne metki i nie mogą nosić żadnych śladów użytkowania.

Cropp umożliwia zwrócenie towaru zakupionego online, również w salonach stacjonarnych. Wystarczy, że konsument weźmie ze sobą artykuły, które chce oddać oraz fakturę w dowolnej formie – drukowaną lub w telefonie. Sklep zaznacza, że przyjmuje w ten sposób jedynie produkty, bez kartonu, w którym zostały dostarczone przez firmę kurierską. W przypadku zwrotów w sklepach stacjonarnych nie ma konieczności wypełniania czegokolwiek online.

Klient ma również możliwość odesłania zamówienia online za pośrednictwem Paczkomatów InPost. W tym celu po rozwinięciu szczegółów zamówienia na koncie należy kliknąć “Zwrot” oraz wybrać opcję “Zwrot przez Paczkomat”, a następnie wypełnić formularz zwrotu. Wówczas wygenerowany zostanie kod zwrotu, ważny przez 14 dni, który jest niezbędny do nadania paczki w Paczkomacie. Klient otrzyma kod zwrotu również w wiadomości SMS oraz mailowej. 

W odpowiednio zapakowanej przesyłce powinna znaleźć się również faktura lub przynajmniej kartka z odręcznie napisanym numerem zamówienia. Jeżeli zamówienie jest zwracane w opakowaniu, w którym zostało dostarczone, należy pamiętać o usunięciu starej etykiety adresowej. W widocznym miejscu na kartonie należy napisać wygenerowany kod zwrotu. 

Przesyłkę można nadać w dowolnym Paczkomacie InPost za pomocą kodu zwrotu. 

Sklep Cropp umożliwia również nadanie przesyłki zwrotnej w punktach DHL Parcel, czyli w sieci punktów partnerskich DHL, takich jak sklepy Żabka, stacje benzynowe czy salony prasowe Inmedio.

W celu nadania zwrotu w ten sposób należy wejść na stronę DHL, wypełnić wymagane dane oraz wygenerować etykietę zwrotną.

Również i w tym przypadku należy odpowiednio zapakować zwracane produkty oraz umieścić wewnątrz paczki fakturę lub kartkę z odręcznie napisanym numerem zamówienia. Gdy klient zwraca towar w tym samym kartonie, w którym otrzymał zamówienie, powinien pamiętać o usunięciu starej etykiety adresowej. Na paczce należy umieścić wygenerowaną i wydrukowaną etykietę zwrotną. Po wykonaniu wszystkich tych czynności wystarczy zanieść paczkę do najbliższego punktu DHL Parcel. 

Jeżeli żadna z oferowanych przez sklep Cropp opcji odstąpienia od umowy nie jest dla konsumenta atrakcyjna, może on odesłać paczkę w dowolny, wybrany przez siebie sposób, np. przez Wygodne Zwroty, samodzielnie pokrywając koszty wysyłki. Sklep nie przyjmuje przesyłek nadanych za pobraniem. Należy pamiętać, by w środku paczki znajdował się numer zamówienia.

Przesyłkę zwrotną do sklepu internetowego Cropp za pośrednictwem Wygodnych Zwrotów możesz nadać https://wygodnezwroty.pl/cropp

W przypadku płatności odroczonych PayPo klient ma możliwość zwrócenia zamówienia w ciągu 30 dni. Może to zrobić online lub w salonie stacjonarnym. Po przyjęciu przesyłki zwrotnej w magazynie i zweryfikowaniu jej zawartości, sklep zwraca środki w taki sam sposób, jak zapłacono za produkty.

Cropp – Zwroty I Wymiany

W sklepie internetowym Cropp zwroty i wymiana produktów są możliwe przez 365 dni od dnia dokonania zakupu, czyli termin liczony jest od daty znajdującej się na dowodzie zakupu. 

Zwrotowi ani wymianie nie podlegają produkty, które noszą ślady użytkowania, zostały przez klienta uszkodzone, nie posiadają oryginalnych metek, ich opakowanie zostało naruszone (dotyczy np. zestawów) oraz w przypadku bielizny i strojów kąpielowych – ich wkładka zabezpieczająca została zniszczona bądź usunięta.

Ponadto zwrotowi ani wymianie nie podlega bielizna, torby papierowe, produkty zakupione w salonach outletowych, artykuły nabyte w szczególnych warunkach (np. uszkodzone), a także towary nabyte w zagranicznych sklepach.

Cropp – Ile Dni Na Zwrot?

W sieci sklepów Cropp darmowy zwrot możliwy jest w terminie 365 dni od daty zakupu. Jeżeli zamówienie zostało opłacone za pośrednictwem płatności odroczonych, wówczas klient ma 30 dni na odstąpienie od umowy.