Answear – Zwroty Zakupów Online

W sklepie internetowym Answear klienci mają 30 dni na odstąpienie od umowy. Do wyboru pozostaje kilka opcji zwrotu produktów, wśród których konsumenci mogą wybrać tę, która jest dla nich najwygodniejsza. Darmowe zwroty są udostępnione zalogowanym użytkownikom, którzy dokonali zamówienia za minimum 180 zł. Ustawowo każdy klient dokonujący zakupu online ma prawo do odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od chwili otrzymania zamówienia. Wiele sklepów internetowych wydłuża ten czas do 30, 90, a nawet 365 dni. Wszystko po to, by wzmocnić swoją konkurencyjność, wzbudzić lojalność konsumentów oraz zachęcić ich do częstszych i większych zakupów.

Sposoby Zwrotu Towaru W Sklepie Answear

Sklep internetowy Answer oferuje możliwość darmowego zwrotu towaru w terminie 30 dni od momentu otrzymania zamówienia. Dotyczy to zarejestrowanych użytkowników, którzy nabyli produkty o wartości minimum 180 zł.

Konsumenci mogą bezpłatnie oddać artykuły w salonach stacjonarnych Medicine. Wystarczy wypełnić formularz zwrotu dołączony do zamówienia lub pobrać go ze strony internetowej answear.com, a następnie przesłać go drogą mailową. Klient może podać numer konta bankowego, na który ma zostać dokonany zwrot środków. Jeżeli ten krok zostanie pominięty, pieniądze będą odesłane tą samą metodą, jaką zostało opłacone zamówienie. Warto pamiętać, że mimo odstąpienia od umowy w sklepie stacjonarnym, zwrot środków nie jest dokonywany w salonie. Pracownikowi sklepu należy przekazać towar, formularz zwrotu oraz dowód zakupu. Po sprawdzeniu i zarejestrowaniu zwrotu w magazynie, klient otrzyma powiadomienie drogą mailową o zwrocie należności.

Opcja darmowego zwrotu zamówienia za pośrednictwem Paczkomatów InPost jest dostępna dla zarejestrowanych klientów, którzy nabyli produkty za minimum 180 zł. Wystarczy zalogować się na swoje konto i odnaleźć zakładkę “Zwroty”. Wyświetlone zostaną artykuły, które podlegają zwrotowi tą formą. Z listy trzeba wybrać te, które użytkownik chce zwrócić. Pozostaje jeszcze tylko wypełnienie i podpisanie formularza odstąpienia od umowy, który został dołączony do zamówienia. Istnieje również możliwość skorzystania z formularza online, dostępnego na stronie internetowej sklepu. Klient może wysłać go drogą mailową. Zwracane artykuły wraz z wypełnionym papierowym formularzem należy włożyć do kartonu przeznaczonego do wysyłki oraz dobrze zakleić. Jeżeli jest to to samo opakowanie, w którym zamówienie zostało dostarczone, należy pamiętać o odklejeniu starej etykiety adresowej. Po zleceniu zwrotu wysyłany jest kod niezbędny do nadania przesyłki. Użytkownik otrzymuje go za pomocą smsa i drogą mailową. Kod jest ważny przez 10 dni. Jeden kod zwrotu umożliwia nadania jednej paczki zwrotnej. Otrzymany kod należy umieścić w widocznym miejscu na kartonie. Wystarczy już tylko zanieść paczkę do dowolnego Paczkomatu. Po sprawdzeniu i zarejestrowaniu przesyłki w magazynie, użytkownik otrzyma wiadomość mailową z potwierdzeniem zwrotu należności. 

Klient może zdecydować się na darmowy zwrot zamówienia za pośrednictwem kuriera DPD. Warunkiem, podobnie jak w przypadku Paczkomatów, jest wartość produktów powyżej 180 zł oraz posiadanie aktywnego konta. Należy z poziomu zalogowanego użytkownika wejść w zakładkę “Zwroty” i wybrać artykuły, które konsument chce zwrócić, a także określić miejsce przyjazdu kuriera. Wypełniony i podpisany formularz zwrotu trzeba umieścić w przesyłce zwrotnej lub wysłać drogą mailową na adres sklepu. W tym przypadku nie ma konieczności drukowania etykiety adresowej – kurier będzie miał gotową, którą naklei na paczkę. Po sprawdzeniu i zarejestrowaniu przesyłki w magazynie użytkownik otrzyma drogą mailową potwierdzenie zwrotu należności.

Konsumenci z Krakowa mogą odstąpić od umowy w punkcie odbioru na Alei Pokoju 18 w dni robocze w godzinach 10:00-20:00. Również i w tym przypadku należy wypełnić formularz zwrotu, który razem z dowodem zakupu i produktami trzeba zanieść do punktu. Jak tylko przesyłka dotrze do magazynu i zostanie sprawdzona, użytkownik otrzyma wiadomość mailową z potwierdzeniem zwrotu należności. 

Klienci mogą również odesłać zamówienie we własnym zakresie. Wystarczy wypełnić formularz zwrotu i zapakować go wraz z dokumentem sprzedaży i zwracanym produktem do jednej paczki. Przesyłkę należy nadać na adres podany na stronie sklepu. W tym wariancie użytkownicy zwracają zamówienie na własny koszt, który nie podlega zwrotowi. Paczki nadane za pobraniem oraz do Paczkomatu nie są przyjmowane. 

Użytkownicy mogą również w łatwy sposób nadać przesyłkę zwrotną za pośrednictwem Wygodnych Zwrotów: https://wygodnezwroty.pl/answear