Zalando to jedna z największych i najpopularniejszych  platform modowych. Co można znaleźć na ich wirtualnych półkach? Odzież, obuwie oraz akcesoria ponad 3 tysięcy marek krajowych i zagranicznych. Poza Polską Zalando jest też dostępne na ponad 20 innych zagranicznych rynkach. Co zrobić w razie nieudanego zakupu? Zalando zwroty bez tajemnic – wyjaśniamy w tekście poniżej!

Zwroty Zalando – kiedy są możliwe?

Według informacji na stronie tego e-sklepu wszystkie artykuły zakupione w tym miejscu podlegają zwrotowi i jest na to aż 100 dni. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły – używane, noszone, bez metek nie zostaną przyjęte do zwrotu. Na szczególną uwagę zasługują produkty Beauty – one tylko nieotwarte, nieużywane i w oryginalnym opakowaniu podlegają zwrotom. 

Zalando zwroty i sposoby, jak je nadawać 

Zalando zwroty są możliwe między innymi za pomocą partnera tego sklepu, czyli firmę DHL. Tu można wyróżnić:

  • kuriera DHL – zamawia się kuriera pod wskazany adres
  • DHL Parcel – samodzielnie dostarcza się paczkę do punktu DHL Parcel w miejscach takich jak Żabka czy salony prasowe Inmedio
  • Wygodne Zwroty – nasze autorskie rozwiązanie. Za jego pomocą można szybko i bezproblemowo nadać zwrot do Zalando i setek innych sklepów

Zalando zwroty krok po kroku

  • Krok 1: Zalando zwroty? To bardzo proste! Z listy sklepów na naszej stronie należy wybrać Zalando (najlepiej po prostu zacząć ręcznie wpisywać nazwę, a wyszukiwarka podpowie odpowiedni wynik). 
  • Krok 2: Teraz należy uzupełnić formularz i zapłacić za paczkę ze zwracanym towarem. Wielki plus Wygodnych Zwrotów to że nie trzeba znać i wpisywać adresu sklepu i drukować etykiety (w większości przypadków).
  • Krok 3: Paczkę ze zwracanymi artykułami należy zanieść do punktu nadania. Aktualnie w naszej bazie jest już ponad 44 tysiące takich punktów, jak paczkomaty inPost, Żabki, Stokrotki i inne – liczba ta stale rośnie. 
  • Krok 4: Ile czeka się na zwrot pieniędzy za nieudany zakup? Nastąpi to do 14 dni od momentu odstąpienia od umowy.

Adres do zwrotu 

Adres do zwrotu to:
Zalando

ul. Inwestycyjna 1

90-777 Głuchów

Co ciekawe korzystając z Wygodnych Zwrotów nie trzeba znać adresu Zalando, by oddać nieudane zakupy. Dane adresowe są automatycznie zaciągane z naszego systemu.

Jak zapakować przesyłkę do zwrotu?

Jak zapakować zwrot do Zalando? Wymagane jest, by włożyć oryginalnie zapakowany produkt do kartonu i zamknąć paczkę szczelnie, dobrze ją zabezpieczając przed otwarciem.

FAQ

Ile jest czasu na zwrot?

W Zalando jest aż 100 dni na zwrot zakupionych tam artykułów.

Jaki jest adres zwrotu?

Zalando ul. Inwestycyjna 1 90-777 Głuchów

Czego nie można zwrócić?

Bielizna i stroje kąpielowe nie są podlegające zwrotom.

Ile się czeka na zwrot należności?

Zalando rozpatruje zwroty maksymalnie w 14 dni. Transfer należności może potrwać do 5 dni roboczych.

Zobacz także:

Similar Posts